A A A A
A A A A
Szerző Téma: Filmklub Kávézó  (Megtekintve 11513 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető alchemykeith

• vip
  • Köszönetek
  • -Adott: 161
  • -Kapott: 37
  • Nem: Nő
    • Kinga
Filmklub Kávézó
« Dátum: Szeptember 30, 2010, 19:06 »
Érdekel ez valakit?

Több formátumot is el tudok képzelni.

1. Havonta megállapodunk egy bizonyos filmben, mindenki megnézi, amikor és ahogy tudja, és egy bizonyos napon, egy bizonyos időtartamban beszélgetünk róla. Ez a beszélgetést valamilyen chat-en keresztül bonyolódik (akár video chat is lehet éppen). További lehetőség: a chat szövegét (ha nem video chat) átfésülve, kicsit megszerkesztve föltesszük a netre (pl. közös blog, stb.)

2. Havonta megállapodunk egy bizonyos filmben, mindenki megnézi, amikor és ahogy tudja, és egy bizonyos határidőre ír róla egy bizonyos web helyre (mondjuk egy közös blogba) egy kábé 300-500 szavas miniesszét (nem kell megijedni a szótól, lényegében arról lehetne írni a film kapcsán, amiről akar a szerző, elemzés, vélemény, kritika, recenzió, vagy akármi). Ez ugyan nagyobb elhatározást kíván, de valszeg értékesebb, mint az első variáció.

3. A kettő kombinációja: írunk is, és időnként "összejövünk" a chat-re, satöbbi.

Amennyiben valakit ez érdekel, jelezze, én szívesen fölkarolom a dolgot.
« Utoljára szerkesztve: Október 30, 2010, 23:12 írta identi »

Nem elérhető Zsoca

• Moderator
  • hiperaktív
  • Köszönetek
  • -Adott: 109
  • -Kapott: 136
  • Nem: Férfi
  • Káosz professzor
Re:Online (virtuális) filmklub - javaslat
« Válasz #1 Dátum: Szeptember 30, 2010, 22:36 »
Nekem tetszik az ötlet, mindenképp benne lennék. Esetleg lehetne sűríteni: az 1 hónap talán túl sok idő, a két hét barátságosabb.

Az opciók közül meg mindhárom jó, bár a chates megoldással vannak technikai fenntartásaim. A oldal chatje szerintem erre nem alkalmas. Skype jöhetne szóba vagy valami IRC csatorna.

De legyen ilyen mindenképp!!! :)
Egyszerűbb letöltést? KATT IDE

"Nem vagyok korszakalkotó, a korszak alkot engem"

Nem elérhető vadPINGvin

• anyagbeszerző
  • mondja a magáét
  • Köszönetek
  • -Adott: 354
  • -Kapott: 5171
« Válasz #2 Dátum: Szeptember 30, 2010, 22:41 »
Jó az ötlet.
A két hét tényleg barátságosabban hangzik, de nem tudom, hol lenne jó helyen. Az aktuális film topicjában, külön filmklubos topicot inditanánk minden mozinak, vagy esetleg a blogunkon...
rarpass: rosebud

Ami nem elérhető a feltöltéseimből, azt lehet törölni. Újratöltés, feltöltés, vagy bármilyen más aktivitás részemről nem várható.

• vip
  • Köszönetek
    • Kinga
« Válasz #3 Dátum: Szeptember 30, 2010, 22:45 »
Zsoca, vadPINGvin: attol felek, hogy a ket het nem mindegyik variaciohoz batorito. Ha "csak" beszelgetes lenne, akkor semmi gond. De ha mondjuk az irasos variacio jon be (irunk a filmrol), akkor sztem be fog fulladni - bar termeszetesen ki lehet probalni. En csinaltam egy hasonlot (angol nyelven), es meg az egy honapos hataridoket sem lehetett soha "betartani", gyakorlatilag kethavonta kerult sor egy-egy uj filmre, annyi volt a "csuszas". De semmi akadalya, hogy kiprobaljuk.

Zsoca:A chat-tel kapcs: igen, en sem az oldal chat-jere gondoltam, hanem egy konferencia chat-re, mondjuk Skype-on - de rengeteg lehetoseg van ma mar erre.

VadPINGvin: en azt gondolom, mindenkeppen praktikusabb lenne kulon tema a filmklubnak itt, nem az aktualis film alatt, hanem azoktol elkulonitve, hogy egy helyen legyen minden iras (mar, ha az irasos valtozatrol van szo, es nem akarunk a P9-en kivuleso kozos blogot ennek).
« Utoljára szerkesztve: Szeptember 30, 2010, 22:49 írta alchemykeith »

Nem elérhető Zsoca

• Moderator
  • hiperaktív
  • Köszönetek
  • Káosz professzor
« Válasz #4 Dátum: Szeptember 30, 2010, 22:49 »
Jó az ötlet.
A két hét tényleg barátságosabban hangzik, de nem tudom, hol lenne jó helyen. Az aktuális film topicjában, külön filmklubos topicot inditanánk minden mozinak, vagy esetleg a blogunkon...

Én most átgondoltam és arra jutottam, hogy a legjobb lenne, ha itt az oldalon csinálnánk egy Plan9 Filmklub témát (vagy board vagy mi a neve) és ott minden topic egy-egy film. Ott leírható hosszabb vélemény. Esetleg minden filmhez lehetne két topic - bár ez rendszertelen tűnik elsőre. Az egyik topic chat jellegű, rövidebb commenteket is megtűr míg a másikban a hosszabb vélemények lennének. De mire leírtam, már nem is tetszik ez az ötlet. :D De mindenesetre a hosszabb véleményeknek lehetne külön topic nyugodtan.

Zsoca, vadPINGvin: attol felek, hogy a ket het nem mindegyik variaciohoz batorito. Ha "csak" beszelgetes lenne, akkor semmi gond. De ha mondjuk az irasos variacio jon be (irunk a filmrol), akkor sztem be fog fulladni - bar termeszetesen ki lehet probalni. En csinaltam egy hasonlot (angol nyelven), es meg az egy honapos hataridoket sem lehetett soha "betartani", gyakorlatilag kethavonta kerult sor egy-egy uj filmre, annyi volt a "csuszas". De semmi akadalya, hogy kiprobaljuk.

Zsoca:A chat-tel kapcs: igen, en sem az oldal chat-jere gondoltam, hanem egy konferencia chat-re, mondjuk Skype-on - de rengeteg lehetoseg van ma mar erre.

VadPINGvin: en azt gondolom, mindenkeppen praktikusabb lenne kulon tema a filmklubnak itt, nem az aktualis film alatt, hanem azoktol elkulonitve, hogy egy helyen legyen (mar, ha az irasos valtozatrol van szo, es nem akarunk a P9-en kivuleso kozos blogot ennek).

Hát figyi, egy próbát megér aztán meglátjuk. Vagy aranyközépút: 3 hét :D

• vip
  • Köszönetek
    • Kinga
« Válasz #5 Dátum: Szeptember 30, 2010, 22:51 »
Zsoca: semmi baj vele, nekem tenyleg mindegy, melyik variacio es milyen formaban.

Nem elérhető Zsoca

• Moderator
  • hiperaktív
  • Köszönetek
  • Káosz professzor
« Válasz #6 Dátum: Szeptember 30, 2010, 23:04 »
Egyébként leggyorsabban úgy lehetne elindítani a dolgot, ha megbeszélnénk a formai dolgokat aztán kitalálnánk mi legyen az első film. És ez kerülne a fenti hírsávba, kitenném a blogra, ilyenek.

Én azt mondom, legyen egy külön filmklub téma, minden klubos filmnek topicba és oda mehetnek a hosszabb-rövidebb vélemények. Ja és az aktuális film mindig kiemelt topic.

• vip
  • Köszönetek
    • Kinga
« Válasz #7 Dátum: Október 01, 2010, 04:49 »
En benne vagyok, nekem minden jo, de ahogy nezem, eddig max. harman vagyunk, ha vadPINGvint is beleszamolom... Ez igy eleg egy filmklubhoz? (Nem tom, csak kerdezem.)

Nem elérhető Zsoca

• Moderator
  • hiperaktív
  • Köszönetek
  • Káosz professzor
« Válasz #8 Dátum: Október 01, 2010, 09:11 »
En benne vagyok, nekem minden jo, de ahogy nezem, eddig max. harman vagyunk, ha vadPINGvint is beleszamolom... Ez igy eleg egy filmklubhoz? (Nem tom, csak kerdezem.)

Hát tény, hogy nem sok, de picit megreklámozzuk, akkor talán többen beszállnak. Többet nem tudunk tenni. :)

Nem elérhető rettentó

• forgatókönyvíró
  • mondja a magáét
  • Köszönetek
  • -Adott: 3037
  • -Kapott: 2133
« Válasz #9 Dátum: Október 01, 2010, 09:41 »
Én is beszállnék, feltéve 4-iknek, ha az oldalon levő filmek közül választunk és az oldalon tárgyaljuk ki, ahogy Zsoca javasolta. Érdekes kísérlet, aztán majd meglátjuk.
A havi egy alkalom lenne jó, és konkrét dátumokkal, hogy mondjuk elsején kiderül a film címe, 15-ig meg kell nézni és legkésőbb a hónap végéig írni kell róla. Így könnyű lenne követni. Vagy ez nagyon dogmásan hangzik?  ;)
Már csak az a kérdés, mit nézzünk, és ezt ki dönti el.
Az újratöltéseket üzenetben kérjétek tőlem. Köszi!

Nem elérhető identi

• aranypolgár
  • mondja a magáét
  • Köszönetek
  • -Adott: 1202
  • -Kapott: 902
« Válasz #10 Dátum: Október 01, 2010, 11:07 »
Ha akad még hely, akkor én is beszállnék, próbaképpen :) Mondjuk a képelemzéssel mindig hadilábon álltam, így itt se várjatok filmkritikusi mélységű és hosszúságú esszéket tőlem. A chat-es megoldás előnyét abban látom, hogy ott jobban lehet ütköztetni, megvitatni a különböző véleményeket, intenzívebb a folyamat. Az esszéknél mi lenne a menetrend? Mindenki megírja, közzéteszi és ? Reagálnánk egymás gondolataira hozzászólások formájában? Vagy valaki az esszékből létrehozna egy összesítést? Mindenképpen jó lenne megvitatni valamilyen módon a filmet, ez lenne az egész sava-borsa.

Nem elérhető Zsoca

• Moderator
  • hiperaktív
  • Köszönetek
  • Káosz professzor
« Válasz #11 Dátum: Október 01, 2010, 11:52 »
Sziasztok!

Gyertek, gyertek, nekem ez az ötlet nagyon bejön - épp azért, mert úgy érzem, sokat tanulhatok belőle. :)

Szerintem:

- először próbáljuk meg esszészerűen, egy külön topicban és mellé valami chates megoldást kéne találni. Esetleg valami ingyenes és pubklikus IRC csatorna? Vagy skype?
Egyébként az esszékre ilyen határidőt nem szabnék, úgysem tudjuk betartatni. Azt mondjuk, hogy minden hónap -hasamra csapok- 15-éig választunk egy filmet és lehetőleg mindenki írja meg 1 hónapon belül a véleményét. Ezenfelül, kiválasztunk egy napot és órát, amikor tartunk egy pár órás chatet a filmről.

- filmet mindig válasszon egy ember valamilyen szempont alapján. Pl. javaslom, hogy az első film választásának joga legyenalchemykeith-é, hiszen övé az ötlet. És utána kitalálunk valamilyen szempontot. Vagy más: van nekünk ez a Plan9 filmajánló. Valaki minden filmválasztás előtt rábök tízszer és az így kapott 10 filmből szavazunk. (ennek hátránya, hogy akár 10 ultragagyi film is kijöhet, szélsőséges esetben :D) Esetleg tematikusan is lehet: pl. azt mondjuk, hogy most válasszunk egy Bunuel filmet.

Nem elérhető rettentó

• forgatókönyvíró
  • mondja a magáét
  • Köszönetek
« Válasz #12 Dátum: Október 01, 2010, 12:40 »
Félő, hogy a csetelés után már senki nem ír miniesszét  ;D
Na, nekem csak az a nyavalyám, hogy nincs otthon netem.
Ugyanakkor  identi-nek igaza van,
hogy ilyen hosszas "önkifejezésekbe" nem lehet beleszólni igazán,
bár én elolvosnám, és ennyi.

Nem elérhető rettentó

• forgatókönyvíró
  • mondja a magáét
  • Köszönetek
« Válasz #13 Dátum: Október 01, 2010, 12:45 »
Zsoca: szerintem a gombnyomogatós random válogatás a választással kombinálva izgalmasabb és bárkire rábízhatjuk, alchemykeithre, pl.

Nem elérhető Zsoca

• Moderator
  • hiperaktív
  • Köszönetek
  • Káosz professzor
« Válasz #14 Dátum: Október 01, 2010, 13:30 »
Félő, hogy a csetelés után már senki nem ír miniesszét  ;D
Na, nekem csak az a nyavalyám, hogy nincs otthon netem.
Ugyanakkor  identi-nek igaza van,
hogy ilyen hosszas "önkifejezésekbe" nem lehet beleszólni igazán,
bár én elolvosnám, és ennyi.

Én úgy gondolnám, hogy a hosszabb leírása a chatelés előtt lenne. És az talán nem is annyira vitacélzatú, a vita inkább chates lehetne.

Zsoca: szerintem a gombnyomogatós random válogatás a választással kombinálva izgalmasabb és bárkire rábízhatjuk, alchemykeithre, pl.

Jaja. :) Meg lehet próbálni.